خرید دستگاه cnc خراطی ساخت ایران

دستگاه ساخت ظروف چوبی

خرید دستگاه CNC خراطی ساخت ایران از طریق این سایت امکان پذیر می باشد. این دستگاه تمام اتوماتیک در نجاری و ساخت انواع قطعات چوبی از جمله پایه های مبل، پایه آباژور و ظروف چوبی امکان پذیر می باشد. این دستگاه سی انسی خراطی در مدل های گوناگونی در ایران به فروش می رسد بعضی از این دستگاه ها به صورت چند کله می باشد به طوری که سرعت تولید در این دستگاه ها حتی تا ۸ برابر افزایش پیدا می کند.

دستگاه CNC خراطی یکی از کار آمدترین دستگاه حال حاضر در صنعت مبل سازی می باشد و با وجود این دستگاه سرعت تولید تا چند برابر افزایش پیدا کرده است.

همانطور که می دانید ماشین خراطی نوعی ابزار برقی است که با مورد استفاده قرار دادن موتوری الکتریکی، قطعه کار را به چرخش درمی آورد. سپس با بکارگیری از ابزار های برشی متنوع و با حرکت دادن قطعه و یا ابزار در راستای قطعه کار (در حین چرخش قطعه کار)، عملیات تراش و شکل دهی آن را به انجام می رساند.

چنانچه بدنبال خرید دستگاهی به منظور تراش چوب ها بصورت ارزان قیمت، باسرعت و بسیار تمیزهستید و می خواهید به ساخت قطعاتی همچون: استوانه‌های چوبی، نرده‌های چوبی، چوب‌های بیسبال، کاسه‌های چوبی، فنجان‌های چوبی، گلدان‌های چوبی، پایه‌ ( میز- صندلی- مبلمان) ، مهره‌ها، بشکه‌ها، قلم‌های چوبی یا سایر هنرهای چوبی منظم (بدون حکاکی و منبت) بپردازید، به شما انتخاب دستگاه های CNC خراطی را پیشنهاد می کنیم.

 

 

دستگاه CNC خراطی

ماشین خراطی به نوعی ابزار برقی گفته می شود که با مورد استفاده قرار دادن موتوری الکتریکی، قطعه کار را به چرخش درمی آورد. سپس با بکارگیری از ابزار های برشی مختلف و با حرکت دادن قطعه و یا ابزار در حین چرخش قطعه کار، عملیات تراش و شکل دهی صورت می گیرد.

تراش چوب در دستگاه خراطی، به دو نوع نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک تقسیم بنید می شود که به شرح زیر می باشد:

 • در تراش های چوب نیمه اتوماتیک، پروسه تراش بصورت دستی و با کمک ابزارهای مختلف موجود بر روی دستگاه انجام می شود.
 • تراش چوب اتوماتیک به ابزارهای برقی جهت نجاری گفته می شود که به وسیله ماشین های CNC تحت کنترل قرار می گیرند. در این ماشین ها تمامی پروسه تراش بصورت اتوماتیک و به وسیله ماشین CNC کنترل و صورت می گیرد.

این ماشین آلات با تکنولوژی بالا، اطمینان حاصل می کنند که پروسه خراطی چوب، با دقت و کیفیت مناسب انجام می شود و به طور کل می توان گفت انواع تراش CNC چوب، از جمله خراطی، منبت (روتاری) یا CNC تخت، در مقایسه با تراش چوب سنتی عملکردی مطلوب تر و سرعتی بسیار بیشتر را فراهم می کند، که آن را برای هر نوع پروژه تولیدی چوب ایده آل می نماید.

 

مشخصات فنی سی ان سی خراطی

مشخصات فنی سی ان سی خراطی به شرح زیر می باشد:

 • سی ان سی خراطی از قابلیت حکاکی اشکال هندسی و سه بعدی به طول تراش ۲٫۵ برخوردار است.
 • این دستگاه را می توان برای تولید اشکال هندسی، هلالی، استوانه‌ای، مخروطی، سه بعدی، پایه صندلی، پایه تخت، گلدان چوبی و تمامی صنایف و مصنوعات چوبی مورد استفاده قرار داد.
 • دارای ۱ سر و ۳ یا ۴ محور، ۲سر ۳ یا ۴ محور می‌باد که ۴ محور دارای شیار می‌باشد و همینطور منبت را نیز دارا می‌باشد.
 • این دستگاه بیشترین کاربرد را در ساخت پایه مبل دارد.

 

 

انواع دستگاه های خراطی

چنانچه بخواهیم دستگاه‌های خراطی را بر طبق چگونگی انتقال نیروی محرکه ذسته بندی کنیم، دستگاه خراطی به دو دسته چند سرعته و تک سرعته تقسیم بندی می‌شوند.

 

 • دستگاه خراطی چند سرعته

همانگونه که از نام این دستگاه پیداست، دارای سرعت‌های مختلفی بوده و به آسانی می توان با تعوبض وضعیت کلید، سرعت آن را تغییر داد. در نتیجه، یکی دیگر از انواع دستگاه خراطی،‌نوع چند سرعته آن می باشد.

این دستگاه از سرعت‌های مختلفی برخوردار بوده و با عوض کردن وضعیت کلید می‌توان سرعت آن را تغییر داد. در طبقه بندی دیگری دستگاه خراطی را براساس نوع پایه به دو دسته رومیزی و پایه‌دار تقسیم می‌کنند. بدنه دستگاه خراطی پایه دار روی پایه قرار می‌گیرد اما در نوع رومیزی، دستگاه پایه نداشته و بایستی روی میز گذاشته شود.

 

 • دستگاه‌ خراطی تک سرعته

به منظور تغییر سرعت در این نوع دستگاه، فقط کافیست جای تسمه‌ روی فولی پله‌ای را عوض نمایید. فولی‌ها بر عکس هم قرار گرفته‌اند به این صورت که یکی روی محور اصلی و دیگری موازی آن روی محور نیش در لنگه قرار می‌گیرد. هر چه قطر فولی بزرگ‌تر باشد و قطر فولی لنگه کوچک‌تر ، سرعت دستگاه  بیشتر خواهد بود و البته عکس آن هم وجود دارد.

همینطور دستگاه خراطی را از لحاظ نوع پایه به دو دسته رومیزی و پایه‌دار تقسیم بندی می‌کنند. بدنه دستگاه خراطی پایه دار روی پایه قرار می‌گیرد اما در نوع رومیزی، دستگاه بدون پایه بوده و بایستی روی میز گذاشته شود.

نکته: خوب است بدانید که اندازه دستگاه عنوان کننده اندازه بزرگ‌ترین قطر قطعه چوبی است که می‌توان روی دستگاه استفاده کرد. به عنوان نمونه دستگاه ۴۰ سانتی‌متری قابلیت خراطی قطعه چوبی با قطر ۴۰ سانتی‌متر را دارد.

یکی از مرسوم ترین دستگاه‌های خراطی، دستگاه ۳۰ سانتی‌متری است که طول مفید بدنه آن ۹۰ سانتی‌متر  و سرعت آن بین ۳۰۰ تا ۲۷۰۰ دور در دقیقه می باشد.

 

عملکرد دستگاه سی ان سی خراطی چوب

 

می توان کارهای دقیق، با حساسیت بالا، متفاوت و متنوعی را با مورد استفاده قرار دادن دستگاه سی ان سی طی مدت زمان کوتاه به انجام رسانید. در واقع، تفاوت اصلی این دستگاه نسبت به نمونه های الکترومکانیکی قدیمی تر، وجود سیستم های دیجیتال و کامپیوتری در اجرا و کنترل است که این شرایط را فراهم کرده تا هر اقدامی با استفاده از نقشه و تبدیل کدهای برنامه نویسی شده به حافظه و پردازشگر دستگاه، بتواند با دقت بالا اجرا و همینطور قطعه ی تحت کار، میز و بازوهای دستگاه نیز به صورت پیوسته کنترل شود.

از دیگر ویژگی های عملکرد دستگاه سی ان سی، می توان به پاکیزگی آن اشاره کرد؛ چون که دستگاه های مدرن سی ان سی ضمن وکیوم بودن و عدم نیاز به جمع آوری و نظافت بدنه و درز ها و قسمت های داخلی پس از هر عملیات، گرد، غبار و بخار ایجاد شده در حین عملیات را نیز  مکش و جمع آوری خواهند کرد.

در پروسه CNC خراطی چوب، ابتدا دستگاه به وسیله کامپیوتر تعبیه شده در داخل خود، نقشه های ورودی را دریافت و پس از مطابقت دادن آنها با ابزارها و فرآیندهای تعریف شده سخت افزاری دستگاه و الزامات آن، الگوهای دیجیتال را تهیه می کنند. سپس عملیات ماشین کاری بصورت اتوماتیک و بر اساس یک مدل ریاضی خاص، صورت می گیرد. در نتیجه این فرآیند، سرعت و موقعیت هر مختصات حرکتی در زمان مناسب مورد کنترل قرار می گیرد تا ماشینکاری قطعات کامل شود.

به طور معمول اصل کار به چهار مرحله زیر تقسیم بندی می شود:

 • ابتدا طرح مورد نظر را بر اساس نوع دستگاه و قطعه کار مورد نیاز طراحی نمایید.
 • اطلاعات طراحی را به وسیله فلش به دستگاه انتقال دهید.
 • دستگاه بعد از پردازش، وردوی ها را جهت کنترل تک تک موتورهای موجود در ماشین ارسال می نماید.
 • با در نظر گرفتن  سیگنال ارسالی، قطعات متحرک دستگاه تراش CNC به وسیله محرک سروو و با جابجایی محور ها هدایت می گردند، به گونه ای که مطابق با ترتیب عملیات، سرعت و جابجایی مشخص شده، اعمال می شود و قطعات کار با توجه به نقشه ها تهیه خواهند شد.

فیلم کارکرد دستگاه CNC خراطی پیشرفته را تماشا کنید.

 

قیمت دستگاه CNC خراطی تمام اتوماتیک

دستگاه CNC خراطی مدل های زیادی دارد که به نسبت کیفیت و نوع ساخت و نوع قطعات استفاده شده در آن قیمت گذاری می شود.
این دستگاه تماما ساخت داخل می باشد و تنها فقط اسپیندل آن ترک می باشد.
دستگاه cnc خراطی تک کله قابلیت ماشینکاری تا قطر ۳۰ سانتی متر و تا طول ۹۰ سانتی متر را دارد.

 

اگر به دنبال دیگر دستگاه های CNC خراطی هستید مطالب زیر را مطالعه کنید:

قیمت دستگاه سی انسی CNC خراطی چوب

قیمت دستگاه CNC خراطی تک کله ایرانی

ظروف چوبی اختصاصی با سی ان سی (دستگاه سی ان سی ظروف چوبی)

برش و حکاکی به سبک دلخواه: دستگاه سی ان سی اردور خوری چندکاره

تولید کننده دستگاه CNC برش چوب

 

دستگاه cnc خراطی

اجزای دستگاه ساخت ظروف چوبی

 1. کلید قطع و وصل
 2. روتاری
 3. مرغک ۴ نبش
 4. سیستم انتقال دهنده نیرو
 5. سه نظام
 6. اسپیندل
 7. بدنه دستگاه
 8. ابزار آلات
 9. سیستم حرکتی محور ها و…

 

خراطی سی انسی

دستگاه CNC خراطی تک کله

خرید دستگاه CNC خراطی ساخت ایران جز پیشرفته ترین دستگاه های اتوماتیک می باشد که تمام حرکت های آن به صورت برنامه ریزی شده می باشد
دقت بالایی دارد و نیازی به دخالت دست نیست. با داشتن این دستگاه cnc خراطی می توان کار های زیر را با دقت و سرعت بالایی انجام داد.

 • پایه های چوبی مبل و تخت
 • پایه های آباژور
 • سر قلیان های چوبی
 • ظروف چوبی
 • حکاکی تاج تخت ها
 • چوب لباسی
 • اجسام پیچیده استوانه ای، مخروطی، هلالی
 • تمام مصنوعات چوبی و…

خراطی تک کله

 

مزایای بکارگیری از دستگاه CNC خراطی چوب

 

صنعت تولید به علت پیشرفت تکنولوژی شاهد تحول عظیمی بوده   و ماشین آلات CNC پروسه تولید را به طور کامل تحت کنترل خود قرار داده اند. در راستای تولیدات چوبی نیز، تجهیزات CNC چوب یک نوآوری مهم در صنعت تولید به وجود آورده اند که مزیت های بسیاری را در خراطی چوب برای ما فراهم کرده اند.

در زیر به توضیح برخی از این مزیت ها خواهیم پرداخت :

 

 • کاهش هزینه اپراتور:

به علت بالا بودن کارایی ابزارهای CNC نیاز به مداخله اپراتور به حداقل رسیده که خود موجب کم شدن قابل توجه هزینه های تولید می شود.

 

 • افزایش دقت و سرعت کار:

این ماشین ها، تراش هایی سریع و دقیقی انجام می دهند و در نتیجه به مواد شکل داده و طرحی زیبا به وجود می آوردند و مدت زمان پردازش قطعات مختلف را می توان با بالا بردن بهره وری در مقایسه با خراطی چوب سنتی کاهش داد.

 

 • حذف خطای انسانی و جلوگیری از هدر رفتن منابع و زمان:

به علت بکارگیری از  تکنولوژی بالا و پردازشی دقیق و عدم دخالت اپراتور در پروسه خراطی، خطای انسانی تا حد زیادی از بین خواهد رفت.

 

 • عدم نیاز به اپراتور خراطی حرفه ای:

با در نظر گرفتن نوع طراحی دستگاه و رابط کاربری بسیار ساده آن، یک اپراتوری که به تازگی وارد شده است، تنها با طی دوره آموزشی رایگان چند ساعته و تنها چند روز بکارگیری از ماشین (کمتر از یک هفته) می تواند به یک اپراتور حرفه ای تبدیل شود که همزمان می تواند به راه اندازی و مورد استفاده قرار دادن چندین دستگاه CNC در کنار هم مسلط باشد.

 

 • فراهم بودن شرایط تغذیه اتوماتیک ماشین:

در بعضی از دستگاه های خراطی مدرن، حتی نیازی به اپراتور به منظور بستن قطعه کار خراطی بر روی ماشین نمی باشد و این پروسه بصورت اتوماتیک به انجام خواهد رسید.

قرار دهی اتوماتیک کار بر روی دستگاه، موجب خواهد شد که نیاز به اپراتور به حداقل برسد و دستگاه بتواند به تنهایی، نظیر یک خط تولید ایفای نقش کند و در طی کل ساعات شبانه روز، بدون نیاز به اپراتور و تنها با یک بار نقشه دهی و جای گذاری قطعات خام کار در دسترس، به خراطی محصول مورد نظر مشغول باشد.

 

 • افزایش کارایی در تولید:

ماشین سی ان سی خراطی چوب برای صنایعی که روزانه به تولید تعداد زیادی محصول مشغول هستند، یک گزینه مناسب به شمار می رود. سرعت تولید را تا حد زیادی افزایش می دهد و در زمان خراطی بر روی چوب دقت بالاتری نیز دارد.

 

 

 • فراهم بودن شرایط تولید همزمان چندین قطعه کار:

در کارگاه هایی که به تولید تعداد بالایی از یک نمونه کار نیاز می باشد، می توان ماشین های خراطی چند دهنه را مورد استفاده قرار داد، این ماشین ها می توانند به طور همزمان تعداد کار بیشتری را به تولید برسانند.

 

 • تطابق پذیری:

بر عکس ماشین های تراش چوب سنتی، خراطی چوب CNC به منظور پردازش انواع چوب های باریک و درشت مورد استفاده قرار میگیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید