خرید دستگاه cnc فیبر مدار چاپی

دستگاه سی ان سی فیبر مدار چاپی - دستگاه چاپ برد الکترونیکی

دستگاه CNC فیبر مدار چاپی

یک دستگاه کاملا کاربردی در صنعت الکترونیک می باشد. دستگاه چاپ برد الکترونیکی برای سوراخ کاری و برش، توانایی دریافت فایل را از نرم افزار هایی مانند PROTEL 99 SE،  آلتیوم، پروتئوس و همچنین نرم افزار هایی که خروجی G code می دهند را دارد.

فیبر مدار چاپی با نام اختصاری (PCB) نیز مطرح می‌شود. این محصول را می توان به عنوان یکی از اجزا جدا نشدنی از قطعات الکترونیکی معرفی کرد. در ساخت فیبر مدار چاپی از مقوا فشرده استفاده مبی شود که در رنگ های کرم و قهوه‌ای موجود می‌باشد. به منظور بالا بردن دقت و سرعت عمل در طراحی این محصول، نرم افزار های تخصصی مورد استفاده قرار می گیرد.

همینطور در ساخت این محصول از مواد دیگری همچون فایبرگلاس نیز بکارگیری خواهد شد. صفحات فیبر از ضخامتی به اندازه ۶/۱ میلیمتر برخوردار است، در مقابل و سمت دیگر این صفحات، یک ورقه مسی به ضخامت ۲۵/۰ قرار خواهد گرفت. این ورقه به وسیله فشار زیاد و چسب بسیار قوی پوشش داده شده است.

در اصل مجموعه ای از مدار های الکتریکی که به صورت یک یا چند لایه تولیده شده اند، فیبر مدار چاپی را به وجود خواهند آورد. در ساده ترین محصولات اکترونیکی، فیبر های مدار چاپی مورد استفاده قرار می گیرد و  به منظور دریافت و تعیین سطح استاندارد، این صفحات کاربردی استاندارد های جهانی (UL) و (IPC) از پیش تعیین شده هستند.

ساخت مدار چاپی امری بسیار مهم در دنیای تکنولوژی به شمار می رود؛ چرا که تمام دستگاه های الکترونیکی این قطعه را در بطن خود دارند. این دستگاه ها به منظور انجام فعالیت خود قطعات الکترونیکی دارند که تمام آن ها بر روی این برد مدار چاپی با هم در ارتباط هستند.

این ارتباط به وسیله مسیرهای مسی روی برد به وجود می آید. از ساده ترین دستگاه های الکترونیکی تا پیچیده ترین آن ها از این قطعه به کاری می کنند. گذر زمان این بردها را کامل تر ساخته و با وجود وزن بسیار کم و کوچک بودن، کارآیی بسیار بالایی دارند. این کارآمد بودن تا جایی است که آن ها را به یک گزینه عالی برای دستگاه های مدرن تبدیل کرده است.

نکته

این نکته را در نظر داشته باشید که فیبر مدار چوبی، در محصولات گران قیمت تر دارای طول عمر بیشتر و مقاومت بالا تری می باشند.

از دیگر نکات مهمی که باید به آن توجه کنید آن است که این دستگاه‌های CNC رومیزی از نظر قابلیت و کارایی محدودیت خاصی در مقایسه با سی ان سی‌های بزرگ و صنعتی ندارند؛ تنها از لحاظ دقت، اندازه محورها، میز کار و قدرت موتور به نسخه کوچک‌تر دستگاه‌های بزرگ‌تر مبدل شده اند.

این دستگاه به علت اینکه در نحوه حرکت محورهای خود دارای محدودیت است و همینطور سرعت گردش کمتر اسپیندل، برای کار روی قطعات بزرگ عملکرد مطلوبی ندارد. این دستگاه سی ان سی دارای ۳ محور می باشد و البته قابلیت اضافه کردن محورهای دیگر هم فراهم می باشد که هزینه جداگانه‌ای به همراه دارد.

خوب است بدانید که دقت این دستگاه‌ها نسبت به دستگاه های سی ان سی‌های صنعتی و بزرگ کمتر است. البته این را باید در نظر گرفت در صورتی که  کار شما نیاز به همان دقت ارائه شده در دستگاه‌های رومیزی داشته باشد، تهیه سی ان سی‌های رومیزی اقتصادی تر  است.

اما در صورتی که به دستگاهی با دقت بالا نیاز دارید، توصیه می شود به سراغ سی ان سی‌های بزرگ و صنعتی بروید. دقت حرکتی این نوع سی ان سی به صورت میانگین در حد ۰٫۰۳ میلی‌متر می باشد.

 

دستگاه cnc فیبر مدار چاپی

 

PROTEL نرم افزار طراحی مدار چاپی و مربوط به طراحی نقشه شماتیک می باشد. ۹۹ درصد شرکت ها و کارگاه ها از این نرم افزار استفاده می کنند.

 

دستگاه cnc فیبر مدار چاپی 1

 

فیلم ۱ دقیقه ای ماشینکاری فیبر مدار چاپی را تماشا کنید.

ساخت دستگاه CNC فیبر مدار چاپی

دستگاه چاپ یک دستگاه CNC خانگی به شمار می آید این دستگاه به دلیل وزن کم به راحتی قابل حمل می باشد. ساخت این دستگاه در ایران انجام می شود و تنها فقط اسپیندل از نوع خارجی می باشد.

دستگاه چاپ برد الکترونیکی در ابعاد ۱۰*۱۰ تا ۱۲۰*۱۲۰ سانتی متر ساخته می شود. این دستگاه ۳ محور x، y و z دارد که حرکت محور ها به این صورت است که محور z مربوط به ارتفاع می باشد.

شیوه های بسیار زیادی به منظور ساخت و تولید برد مدار چاپی (PCB) وجود دارد. میزان دقت هر یک از  این شیوه ها با هم متفاوت است و انتخاب آن‌ها بایستی بر اساس نیاز شما صورت گیرد. برد مدار چاپی در واقع قطعه‌ ای اصلی است که در تمامی دستگاه های الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد که عملکرد ساده یا پیچیده‌ی آن‌ها را ممکن ساخته است.

قطعات الکترونیکی لازم جهت فراهم کردن کارایی یک دستگاه الکترونیکی بر روی یک برد مدار چاپی استفاده می شود  و از طریق مسیرهای مسی روی برد، با یک‌دیگر ارتباط برقرار می کنند.

تمام دستگاه های الکترونیکی از یک پنکه جیبی ساده گرفته یا کامپیوترهای شخصی و سرورهای عظیم، همگی از یک یا چندین برد مدار چاپی برخوردار می باشند که بر طبق کارایی آن طراحی و ساخته شده است.

این بردها که به مرور زمان تکامل و توسعه یافته‌اند، دارای مزیت هایی نظیر کوچکی و سبک وزنی هستند که آن‌ها را به گزینه ای مطلوب برای دستگاه های مدرنی تبدیل کرده است که امروزه در ابعاد بسیار کوچکی به تولید می رسند.

ساخت برد مدار چاپی با بکارگیری از دستگاه CNC

ساخت برد مدار چاپی با استفاده از دستگاه CNC شرایطی را برای شما فراهم می کند تا بتوانید برد موردنظر خود را در هر سایز و اندازه‌ای با سرعت بیشتر و دقت بالاتری به تولید برسانید.

این شیوه ماشینی، به کم شدن فرایندهای دستی در پروسه تولید منجر می‌شود و همین موضوع خطاهایی که احتمال دارد در حین ساخت برد رخ دهد را کاهش داده، دقت کار را بالا برده و محصول نهایی با کیفیت‌تری را نسبت به سایر شیوه ها ارائه خواهد کرد.

البته از مهم‌ترین مزیت این شیوه می‌توان به امکان تولید برد مدار چاپی در تیراژ بالا اشاره کرد. ابزارهای یک دستگاه CNC نظیر ابزار برش و دریل می‌توانند با سرعت ۱۰۰۰ در دقیقه بچرخند که این موضوع امکان تولید برد مدار چاپی در تیراژ بالا را در زمان بسیار کم فراهم می‌کند. البته خوب است که بدانید این شیوه به طور معمول در کارهای صنعتی مورد استقاده واقع می شود.

این شیوه ساخت برای تولید PCB با حجم بالا مناسب است. این شیوه به چاپ طرح روی فیبر مسی و همینوطور اسید کاری نیازی ندارد. در این تکنیک بعد از انتقال طرح برد مدار به کامپیوتر دستگاه CNC در قالب فایل های فرمت خاص، دستگاه نسبت به حکاکی طرح مورد نظر بر روی فیبر مسی اقدام می کند.

 

مراحل ساخت برد با دستگاه CNC

مراحل ساخت برد به این روش عبارت‌اند از:

 • طراحی و مدل‌سازی برد با بکارگیری از نرم افزارهای CAD
 • تبدیل شدن مدل CAD به فرمت موردنیاز دستگاه CNC
 • تبدیل فایل طراحی به برنامه‌ی قابل درک برای دستگاه CNC
 • آماده کردن دستگاه CNC
 • به اجرا درآوردن عملیات برش و سوراخ‌کاری

 

دستگاه cnc رومیزی کوچک فیبر مدار چاپی

 

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=”20″]ابزار های بسیار ریزی در ساخت مدار چاپی مورد استفاده قرار می گیرد که معمولا قطر ۰٫۳ میلی متر آن جز کوچک ترین سایز مته می باشد.[/box]

 

اگر به دنبال دیگر دستگاه چاپ  هستید مطالب زیر را مطالعه کنید:

 

دستگاه CNC فیبر مدار چاپی ، قیمت دستگاه CNC رومیزی فیبر مدار چاپی

خریدار دستگاه CNC فیبر مدار چاپی

 

 

ساخت دستگاه cnc فیبر مدار چاپی

قیمت دستگاه CNCالکترونیکی

دستگاه CNC فیبر چاپی یا دستگاه CNC رومیزی به نسبت ابعاد و موتور به کار رفته داخل دستگاه قیمت متفاوتی دارد. این دستگاه سی ان سی دقت ۰٫۰۱ میلی متر را دارد. که می تواند با دقت بالا روی انواع متریال ماشینکاری کند. اما دستگاه با دقت پایین تر و سیستم حرکتی تسمه تایم هم موجود است که این نوع مدل قیمت کمتری نسبت به سیستم حرکتی بال اسکرو دارد.

 

دستگاه CNC الکترونیکی که به عنوان مرکز ماشینکاری CNC یا دستگاه فرز CNC نیز شناخته می شود، یک دستگاه تولیدی با کنترل کامپیوتر است که برای ماشینکاری دقیق و ساخت مواد مختلف مانند فلز، پلاستیک، چوب و کامپوزیت ها استفاده می شود.

اصطلاح “الکترونیک” اغلب به جای “کنترل عددی کامپیوتری (CNC)” استفاده می شود که بر نقش سیستم های الکترونیکی در کنترل حرکات و عملیات ماشین تاکید دارد.

 

در اینجا اجزای اصلی و ویژگی های یک دستگاه الکترونیکی CNC آورده شده است:

 

 • سیستم کنترل:

قلب دستگاه CNC سیستم کنترل آن است که معمولاً یک رایانه یا یک کنترلر اختصاصی CNC است. این سیستم کد CNC تولید شده از یک نرم افزار CAD (Computer-Aided Design) یا CAM (Computer-Aided Manufacturing) را تفسیر کرده و آن را به سیگنال های الکتریکی برای به حرکت درآوردن موتورها ترجمه می کند.

 

 • موتورها و درایوها:

موتورهای الکترونیکی مانند موتورهای پله ای یا سروو موتورها برای هدایت حرکت اجزای دستگاه در امتداد محورهای مختلف (X، Y، Z) استفاده می شوند. این موتورها توسط درایوهای الکترونیکی کنترل می شوند که نیروی تامین شدهT آنها را تقویت و تنظیم می کنند.

 

 • ابزار و اسپیندل:

دوک وظیفه چرخش ابزار برش را بر عهده دارد. ماشین های CNC از انواع ابزارهای برش مانند فرزهای انتهایی و مته ها که به دوک متصل می شوند پشتیبانی می کنند. دستگاه می تواند به طور خودکار ابزار را در طول فرآیند تولید تغییر دهد.

 

 • میز کار:

میز کار جایی است که مواد در حال ماشینکاری محکم می شوند. می تواند در امتداد محورهای مختلف حرکت کند تا برش و شکل دهی دقیق را تسهیل کند.

 

 • سیستم های بازخورد:

رمزگذارها و سایر دستگاه‌های بازخورد اطلاعاتd درباره موقعیت و سرعت اجزای دستگاه ارائه می‌کنند. این بازخورد به سیستم کنترل اجازه می دهد تا تنظیماتی را برای اطمینان از دقت و تکرارپذیری انجام دهد.

ماشین‌های CNC الکترونیکی چندین مزیت از جمله دقت بالا، تکرارپذیری و توانایی تولید قطعات پیچیده با تلرانس‌های کم را ارائه می‌دهند. آنها در صنایع مختلف از جمله هوافضا، خودروسازی، الکترونیک و نمونه سازی و سایر موارد کاربرد دارند.

 

دستگاه cnc رومیزی چوب

مشخصات فنی دستگاه CNC چاپ

 • سایز میز کار: ۳۵*۳۵ سانتی متر
 • کورس محور z: پنج سانتی متر
 • سرعت اسپیندل: ۳۳۰۰۰ دور در دقیقه
 • قدرت اسپیندل: ۳۰۰ وات هوا خنک
 • ابزار گیر: کولت ۳ میلی متر
 • سیستم حرکتی: استپ موتور + لیداسکرو
 • کنترلر: مچ تری mach3
 • آلیاژ میز کار ۶۰۶۱ اروپایی
 • سرعت و دقت بالا
 • آموزش رایگان به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش

 

فروش دستگاه cnc رومیزی کوچک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید