دستگاه cnc کوچک

دستگاه cnc چوب که در ابعاد کوچک تر به آن دستگاه cnc رومیزی می گویند. این دستگاه کاربردی، مناسب برای کارهایی مانند تابلو سازی، منبت کاری، حکاکی و برش بر روی غیر فلزات و فلزات نرم می باشد. دستگاه cnc چوب که یک نوع دستگاه cnc فرز می باشد، جهت انجام سفارشات متنوع و اشتغال زایی ساخته شده. این نوع دستگاه ها وزن کمی داشته و به راحتی قابل حمل می باشند.
ابعاد این دستگاه از ۱۰*۱۰ و ۲۰*۲۰ سانتی متر شروع می شود که به این ابعاد دستگاه cnc مینیاتوری می گویند و تا ابعاد ۱۲۰*۱۲۰ سانتی متر ساخته می شود (طبق سفارش مشتری)
قیمت این دستگاه ها بین ۸ الی ۴۵ میلیون می باشد.

دستگاه cnc مینیاتوری

20*20 مینیاتوری

اما دستگاه cnc چوب ابعاد بزرگ مدل های گوناگونی دارند که هر یک کاربردهای مخصوص به خود را دارند. دستگاه های سی ان سی با یک تغییر در ابزار یا در اسپیندل می تواند بر روی انواع متریال ها از جمله برش روی سنگ کار کنند. در واقع هم می توانند حکاکی و برش روی چوب را انجام دهند و هم حکاکی و برش بر روی سنگ و هم ماشینکاری بر روی انواع جنس های دیگر به خوبی انجام دهند.

دستگاه cnc چوب در چه جاهایی استفاده می شود؟

  • نمای ساختمان
  • مبل سازی
  • ساخت تندیس و تابلو
  • ساخت کابینت
  • تزیینات و غیره

ساخت تابلو

کاربرد دستگاه cnc چوب

یکی از کاربردهای مهم دستگاه cnc چوب در صنعت نجاری ساخت مبلمان می باشد. همانطور که می دانید یک مبل نیاز به ماشینکاری های زیادی دارد از جمله در آوردن اشکال مختلف بر روی پایه های مبل و حکاکی بر روی تاج مبل و قسمت های زیادی نیاز به برش دارد که این دستگاه به راحتی توانایی انجام این کارها را دارد. وجود چنین دستگاهی در صنعت مبل سازی کمک فراوانی به رشد این صنعت کرده است. این دستگاه به دلیل سرعت بالا در تولید قیمت مبلمان را کاهش داده است.

دستگاه cnc چوب

اپراتور دستگاه cnc چوب

دستگاه cnc رومیزی به دلیل ساده بودن دستگاه نیاز به اپراتور حرفه ای ندارد و کار با آن بسیار آسان و کاربر پسند می باشد.
اما در صنعت مبل سازی و یا کارهایی از این قبیل چون دستگاه cnc چوب حرفه ای ساخته شده قطعا نیاز به یک اپراتور حرفه ای دارد. اپراتور دستگاه cnc چوب باید تسلط لازم را بر روی دستگاه داشته باشد. باید به خوبی با نرم افزار های مربوط به کار مثل اتوکد و… کار کند.

اپراتور دستگاه cnc چوب

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید