قیمت دستگاه تراش cnc دست دوم

قیمت دستگاه تراش cnc دست دوم از مهم ترین بخش هایی است که باید به آن بیشتر توجه داشت چرا که قیمت دستگاه cnc تراش آکبند، قیمت تقریبا ثابتی در کل کشور دارد اما قیمت دستگاه تراش cnc دست دوم به دلیل کارکرد و سال ساخت قیمت های متفاوتی دارد.

دستگاه تراش cnc دست دوم، دستگاهی است که مورد استفاده قرار گرفته و کیفیت این نوع دستگاه های کارکرده را بر مبنای سال ساخت و مدت زمانی که دستگاه کار کرده است سنجیده می شود.

 

دستگاه تراش cnc دست دوم

مشخصات دستگاه تراش cnc دست دوم

 • طول ماشینکاری: ۳۰۰ میلی متر
 • قطر ماشینکاری: ۱۶۰ میلی متر
 • قطر گلویی اسپیندل: ۴۷ میلی متر
 • سرعت اسپیندل: ۶۰۰۰ rpm
 • سیستم کنترل: SIEMENS 810 ورژن بالا
 • تعداد ابزار: ۸ ابزار
 • سال ساخت: ۱۹۹۵
 • سفاله کش: دارد
 • کشور سازنده: اتریش

 

دستگاه تراش cnc دست دوم

دستگاه تراش cnc دست دوم

یکی از دلایلی که صنعتگران کشور دستگاه cnc تراش دست دوم را تهیه می کنند، قیمت مناسب، کارایی بالا و خروجی خوبی که این نوع دستگاه ها دارند است.
دستگاه تراش cnc دست دوم مدل های گوناگونی دارد.
[box type=”success” align=”alignright” class=”” width=”20″]دستگاه تراش cnc دست دوم  ۲ محور اصلی x و z دارد. محور z مربوط به طول قطعه می شود و محور x مربوط به قطر قطعه می شود. قیمت دستگاه تراش cnc دست دوم دو محور ارزان تر از مدل های پیشرفته تر می باشد.[/box]
در دستگاه های پیشرفته تر که محور سوم یا محور c دارند. قطعات پیچیده تری را می شود تولید کرد.

 

تولید قطعات پیچیده

قیمت دستگاه تراش cnc دست دوم

دستگاه تراش cnc دست دوم بین ۷۰ الی ۳۰۰ میلیون تومان می باشد.
البته دستگاه های گران قیمت تری هم وجود دارند که تعداد محور های بیشتری دارند و به نسبت این نوع دستگاه ها بسیار پیشرفته تر هستند
و قطعات سنگین و پیچیده ای را تولید می کنند.
دستگاه تراش cnc آکبند قیمت بسیار بالاتری دارند به همین دلیل بعضی صنعتگران کشور، دستگاه های cnc فرز یا تراش کارکرده تهیه می کنند.

 

دستگاه cnc تراش آکبند

راهنمای خرید دستگاه تراش cnc دست دوم

هنگامی که شما صاحب مشاغلی هستید که تولید کننده قطعات یا در برش دقیق تخصص داریذ، یک دستگاه CNC می تواند به طور چشمگیری پتانسیل تولید شما را افزایش دهد.

اما در نظر داشته باشید که دستگاه های سی ان سی بسیار گران قیمت هستند، به همین علت، بسیاری از صاحبان مشاغل به جای هزینه کردن برای خرید برای دستگاه جدید، ترجیح شان خرید یک دستگاه CNC دست دوم می باشد.

انجام این کار می تواند یک شیوه عالی برای صرفه جویی در هزینه باشد، به شرطی که دستگاه در شرایط خوبی باشد و در نگهداری آن تمامی موارد رعایت شود. هنگام خرید دستگاه cnc دست دوم، موارد زیادی است که باید به آنها توجه شود که در ادامه به برخی از آنها می پردازیم.

اولین چیزی که هنگام جستجوی یک دستگاه CNC کارکرده باید به آن توجه کنید این است که اطمینان حاصل کنید این دستگاه قادر به تولید خروجی مورد نیاز شماست. مواردی از جمله قیمت، سن دستگاه، بررسی دستگاه، درخواست مستندات و… جزو عواملی هستند که در هنگام خرید بایستی مورد توجه قرار گیرند.

بیشتر بخوانید: دستگاه تراش cnc

سیستم حرکتی

چهار اصل در جهت انتخاب سیستم حکتی Linear و Box در دستگاه تراش cnc دست دوم

 • عمر ابزار
 • استحکام
 • سرعت
 • مقدار تحمل وزن

 

عمر ابزار

 

سیستم حرکتی دستگاه cnc شامل قسمت های باربری می باشد که تارت، میز و یا اسپیندل را حرکت می دهد.
سیستم حرکتی لینیر (Linear) و باکس (Box) از دو نوع اصلی سیستم حرکتی می باشند.
که اگر می خواهید عمر بیشتر، لرزش کمتر و قطعات با دقت بالاتری تولید کنید سیستم حرکتی باکس (Box) پیشنهاد می شود.
در نتیجه با انتخاب این نوع سیستم حرکتی سطح قطعه صاف و طول عمر ابزار هم افزایش می یابد.

[box type=”shadow” align=”alignright” class=”” width=”20″]سیستم حرکتی لینیر سریع تر از باکس است و برای عملیات براده برداری وزن کمتر ساخته شده اند. اگر متریال جنس سختی برای تولید قطعه استفاده نمی کنید، سیستم حرکتی لینیر پیشنهاد می شود.[/box]

 

سیستم حرکتی

آموزش دستگاه تراش cnc دست دوم

آموزشگاه های فنی و حرفه ای زیادی در کشور وجود دارند که با داشتن اساتید کار بلد این حرفه را آموزش می دهند.
در این آموزشگاه ها کار با دستگاه را به خوبی آموزش می دهند و با رفتن یک دوره ۶ ماهه یا ۱۸ ماهه شما می توانید قطعات مختلفی را تولید کنید.
[box type=”info” align=”alignright” class=”” width=”20″]یک اپراتور دستگاه cnc توانایی صفر گرفتن ابزار و قطعه کار را به مدت خیلی کوتاهی می تواند آموزش ببیند. اما برای برنامه نویسی دستگاه cnc تراش زحمت بیشتری باید کشید و به راحتی قابل فهم نیست که با رفتن این دوره های آموزشی به خوبی می توانید برنامه قطعات مختلف را بنویسید و بر روی دستگاه پیاده کنید.[/box]

 

اپراتور دستگاه cnc